Wykładowcy

Ilona DeCandia-Knapik


Założycielka szkoły. Projektantka wnętrz z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku i setkami realizacji dla różnych klientów – zarówno w domach mieszkalnych, mieszkaniach, jak i restauracjach, szkołach, przedszkolach, biurach, szpitalach, różnych budynkach użyteczności publicznej.

Łączy wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas pracy we Włoszech i Polsce. Właścicielka biura projektowego DeCandia Design i DeCandia Design Boutique. Każda przestrzeń – uważa Ilona - daje tysiące możliwości aranżacyjnych. Do każdej z nich podchodzi z dużym entuzjazmem. Zawsze pamięta, że kluczem do idealnego wnętrza jest porozumienie i współpraca pomiędzy designerem, klientem, i daną przestrzenią.

 
 

Marek Bitka


Współzałożyciel i projektant w Studio Andrea Martone. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu. Projektant mebli, wnętrz i form użytkowych. Swoje inspiracje klasycznymi podziałami geometrycznymi konfrontuje z aktualnymi trendami w projektowaniu. Precyzja, planowanie i wiedza nt. optymalizacji procesów produkcyjnych, to w jego przekonaniu pierwszy krok do stworzenia odpowiedzialnego projektu. Lubi pracę w małych, kreatywnych zespołach. Większość jego realizacji to efekt współpracy z zaprzyjaźnionymi architektami. Za najważniejsze źródła inspiracji uznaje prace Emilio Ambasza, Pininfariny, Marka Rothko, Daniela Rybakkena, Nendo oraz braci Bouroullec.

 

Krzysztof Datko


Trener, menadżer, ekonomista ubezpieczeniowych. Jego doświadczenie jest związane przede wszystkim ze sprzedażą produktów kredytowych, depozytowych i inwestycyjnych, jakością obsługi klienta w procesie sprzedaży, szkoleniami oraz coachingiem efektywności doradców bankowych i przełożonych zespołów. Zarządzał, odnosząc sukcesy, pięcioma zespołami o różnym profilu działalności i różnych celach: jako dyrektor oddziałów dwóch wiodących banków, menadżer zespołu trenerów wewnętrznych, menadżer zespołu sprzedażowego, szef zespołu wdrożeniowego odpowiedzialnego za wprowadzenie poważnych zmian w funkcjonowaniu bankowości detalicznej w około 70 placówkach bankowych Polski południowej. Był też konsultantem kadry menadżerskiej ING Banku Śląskiego, specjalistą ds. windykacji i restrukturyzacji zadłużenia w BZWBK. Obecnie pracuje dla Ekofoam sp. z o.o., przedsiębiorstwa produkującego odlewy żeliwne i staliwne, piastując stanowisko Prezesa Zarządu.

Patrycja Skrago-Mathea


Inżynier instalacji sanitarnych z bogatym doświadczeniem zarządczym i projektowym z branży przemysłowej zogniskowanej na gałęzi petrochemicznej i spożywczej. Świadczę usługi w zakresie doradztwa technicznego na tym polu. Ponadto zarządzam majątkiem trwałym w postaci nieruchomości. Stworzyła, jako współwłaściciel, rodzinny akademik - bazę noclegowo-wypoczynkową dla opolskich studentek. Tam też realizuje swoje pasje związane z urządzaniem wnętrz, prowadzeniem warsztatów kulinarnych i zmian funkcjonalnych obiektu.

 

Józef Chyży


W swojej twórczości zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką oraz ilustracją. Jest laureatem Pierwszej Nagrody w prestiżowym konkursie Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, Nagrody „Formaty Kultury” TVP Opole, Nagrody Prezydenta Miasta Opola za osiągnięcia w dziedzinie kultury oraz Honorowego wyróżnienia w dziedzinie kultury Marszałka Województwa Opolskiego. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji, Szwajcarii oraz Stanach Zjednoczonych. Józef Chyży współpracuje z marką Andrea Martone, Smeg, Kludi oraz Teatrem Studio Buffo w Warszawie. Absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 2008 roku w pracowni grafiki warsztatowej, aneks z malarstwa. Od 2008 roku pracuje w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu na stanowisku specjalisty do spraw edukacji.

Dawid Hulisz


Od dekady pracuje w branży innowacyjnych rozwiązań dla domów, właściciel firmy SmartSpace. Certyfikowany instruktor i aktywny członek CEDIA. Kieruje się przekonaniem, że najnowsze technologie z zakresu automatyki to nie przyszłość, a teraźniejszość w projektowaniu. Z wykształcenia informatyk, a także absolwent studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami w Szkole Głównej handlowej oraz zarządzania w Polsko-Amerykańskiej Szkole Biznesu.

 

Marcin Fryszkowski


Specjalista ds. systemów sterowania, właściciel FDtech, certyfikowany instruktor i aktywny członek CEDIA. Szerzenie świadomości z zakresu najnowszych technologii automatyki domowej to jeden z jego priorytetów. Inteligentne rozwiązania to nie gadżety – uważa - to realne korzyści dla użytkowników. Absolwent podyplomowych studiów pt. Energooszczędne instalacje elektryczne na Politechnice Łódzkiej a także magister inżynier automatyki i zarządzania po Politechnice Poznańskiej.

Katarzyna Zapora - Sternal


Stern Consulting

Doświadczony menedżer sprzedaży, trener biznesu, coach, specjalista w budowaniu i tworzeniu struktury zespołu, planowaniu i ustalaniu celów, zarządzaniu sprzedażą i sprzedawcami, monitorowaniu i kontroli działań podległej kadry menedżerskiej, rekrutacji i selekcji kandydatów, szkoleniu i motywowaniu.