Wykładowcy

Ilona DeCandia-Knapik


Założycielka szkoły. Projektantka wnętrz z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku i setkami realizacji dla różnych klientów – zarówno w domach mieszkalnych, mieszkaniach, jak i restauracjach, szkołach, przedszkolach, biurach, szpitalach, różnych budynkach użyteczności publicznej.

Łączy wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas pracy we Włoszech i Polsce. Właścicielka biura projektowego DeCandia Design i DeCandia Design Boutique. Każda przestrzeń – uważa Ilona - daje tysiące możliwości aranżacyjnych. Do każdej z nich podchodzi z dużym entuzjazmem. Zawsze pamięta, że kluczem do idealnego wnętrza jest porozumienie i współpraca pomiędzy designerem, klientem, i daną przestrzenią.

 
 

Marek Bitka


Współzałożyciel i projektant w Studio Andrea Martone. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu. Projektant mebli, wnętrz i form użytkowych. Swoje inspiracje klasycznymi podziałami geometrycznymi konfrontuje z aktualnymi trendami w projektowaniu. Precyzja, planowanie i wiedza nt. optymalizacji procesów produkcyjnych, to w jego przekonaniu pierwszy krok do stworzenia odpowiedzialnego projektu. Lubi pracę w małych, kreatywnych zespołach. Większość jego realizacji to efekt współpracy z zaprzyjaźnionymi architektami. Za najważniejsze źródła inspiracji uznaje prace Emilio Ambasza, Pininfariny, Marka Rothko, Daniela Rybakkena, Nendo oraz braci Bouroullec.

Joanna Preuhs


Urodzona w 1977r. w Opolu. Ukończone Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu, następnie studia w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa. W czerwcu 2003 roku dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Wł. Dudkowiaka. Od 2005 roku pracuje w Liceum Plastycznym w Opolu, jako nauczyciel rysunku i malarstwa. Jej uczniowie zdobywają największe laury na ogólnopolskich konkursach artystycznych. Od 2000 r. wzięła udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 

Krzysztof Datko


Trener, menadżer, ekonomista ubezpieczeniowych. Jego doświadczenie jest związane przede wszystkim ze sprzedażą produktów kredytowych, depozytowych i inwestycyjnych, jakością obsługi klienta w procesie sprzedaży, szkoleniami oraz coachingiem efektywności doradców bankowych i przełożonych zespołów. Zarządzał, odnosząc sukcesy, pięcioma zespołami o różnym profilu działalności i różnych celach: jako dyrektor oddziałów dwóch wiodących banków, menadżer zespołu trenerów wewnętrznych, menadżer zespołu sprzedażowego, szef zespołu wdrożeniowego odpowiedzialnego za wprowadzenie poważnych zmian w funkcjonowaniu bankowości detalicznej w około 70 placówkach bankowych Polski południowej. Był też konsultantem kadry menadżerskiej ING Banku Śląskiego, specjalistą ds. windykacji i restrukturyzacji zadłużenia w BZWBK. Obecnie pracuje dla Ekofoam sp. z o.o., przedsiębiorstwa produkującego odlewy żeliwne i staliwne, piastując stanowisko Prezesa Zarządu.

Patrycja Skrago-Mathea


Inżynier instalacji sanitarnych z bogatym doświadczeniem zarządczym i projektowym z branży przemysłowej zogniskowanej na gałęzi petrochemicznej i spożywczej. Świadczę usługi w zakresie doradztwa technicznego na tym polu. Ponadto zarządzam majątkiem trwałym w postaci nieruchomości. Stworzyła, jako współwłaściciel, rodzinny akademik - bazę noclegowo-wypoczynkową dla opolskich studentek. Tam też realizuje swoje pasje związane z urządzaniem wnętrz, prowadzeniem warsztatów kulinarnych i zmian funkcjonalnych obiektu.

 

Józef Chyży


W swojej twórczości zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką oraz ilustracją. Jest laureatem Pierwszej Nagrody w prestiżowym konkursie Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, Nagrody „Formaty Kultury” TVP Opole, Nagrody Prezydenta Miasta Opola za osiągnięcia w dziedzinie kultury oraz Honorowego wyróżnienia w dziedzinie kultury Marszałka Województwa Opolskiego. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji, Szwajcarii oraz Stanach Zjednoczonych. Józef Chyży współpracuje z marką Andrea Martone, Smeg, Kludi oraz Teatrem Studio Buffo w Warszawie. Absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 2008 roku w pracowni grafiki warsztatowej, aneks z malarstwa. Od 2008 roku pracuje w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu na stanowisku specjalisty do spraw edukacji.

Dawid Hulisz


Od dekady pracuje w branży innowacyjnych rozwiązań dla domów, właściciel firmy SmartSpace. Certyfikowany instruktor i aktywny członek CEDIA. Kieruje się przekonaniem, że najnowsze technologie z zakresu automatyki to nie przyszłość, a teraźniejszość w projektowaniu. Z wykształcenia informatyk, a także absolwent studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami w Szkole Głównej handlowej oraz zarządzania w Polsko-Amerykańskiej Szkole Biznesu.

 

Marcin Fryszkowski


Specjalista ds. systemów sterowania, właściciel FDtech, certyfikowany instruktor i aktywny członek CEDIA. Szerzenie świadomości z zakresu najnowszych technologii automatyki domowej to jeden z jego priorytetów. Inteligentne rozwiązania to nie gadżety – uważa - to realne korzyści dla użytkowników. Absolwent podyplomowych studiów pt. Energooszczędne instalacje elektryczne na Politechnice Łódzkiej a także magister inżynier automatyki i zarządzania po Politechnice Poznańskiej.

Katarzyna Zapora - Sternal


Stern Consulting

Doświadczony menedżer sprzedaży, trener biznesu, coach, specjalista w budowaniu i tworzeniu struktury zespołu, planowaniu i ustalaniu celów, zarządzaniu sprzedażą i sprzedawcami, monitorowaniu i kontroli działań podległej kadry menedżerskiej, rekrutacji i selekcji kandydatów, szkoleniu i motywowaniu.